PEPA's WEB SITE [or your toilet paper]
(nehodící se škrtněte)
NEW IHIK DRD ODKAZY
Předměty

Předměty mnoha kategorií. Tentokrát zde nebudou vysvětlení termínů jako "cena" nebo "SZ". Předmětů je mnoho a vysvětlovat každou hodnotu by zabralo zbytečně mnoho místa. Začátečníci si tedy prozatím musí poradit sami. Doufám, že vám tyto tabulky budou užitečné.

(Zdroj: DrD 1.6., Asterion, lidová tvorba :)


TABULKA JEZDECKÝCH ZVÍŘAT
ZvířePohyblivostNosnost (mn)VytrvalostUjedeČas na 10 milCena
Osel84001028*)2:0010-30
Mezek126001238*)1:3010-50
Mula2170017531:3050-150
Pony1470012292:0020-100
Tažný kůň1880015421:45100-400
Klasický kůň1880014391:4550-250
Jezdecký kůň2175016501:30100-500
Válečný kůň1910001838**)2:30500-1000
Obří kůň18140016451:45300-700
Ušlechtilý kůň2165018571:30moc :), 10000+
Trhlinový mustang (A)2275018601:3010000+
Vůl810001648***)3:1520-80
Velbloud12100024592:00150-800
Nosorožec16180020561:45200-700
Slon15200020492:00800-3000
Jednorožec2050017541:30Není na prodej
Jelen1640013362:0050-250
Los1460017422:0050-350
Kanec1470013322:0050-300
Vlk1730018501:4550-100
Lítý vlk1640018501:45Není na prodej
Pterodaktyl15600186480:17Není na prodej
Varan 1)6200022393:001000-5000
Varan 2)1080051080:28
Pegas 1)21100018571:303000-15000
(pouze neintel.)
Pegas 2)1560082880:17
Gryf 1)20200018571:305000-20000
(pouze neintel.)
Gryf 2)151000103600:17
Orel královský25600147060:12Není na prodej
Orel stříbrný20400104320:142000-10000
Mořský koník182000+)--1:45Není na prodej
Draciviz bestiář3000-5000--viz bestiářNení na prodej
*) Nenaložené zvíře, **) Velké naložení, ***)Pohyb krokem, +) Váha na suchu, 1) Na zemi, 2) Ve vzduchuUP...
TABULKA LODÍ 1
LoďDélkaŠířkaVeslaPosádkaŽivotyNosnostPonorVýzbrojOdlCena
Námoř.VeslařiVojsko
NÁMOŘNÍ************
Brigantina20-303-512-165-2024-3210-301200-300020-800.8-1.52 b.23000-7500
Galéra40-505-820-2530-100200-250100-1504000-8000150-3501,2-2,52-6 b., 0-2 p., 0-1 m.310000-20000
Galeasa55-708-1230-50100-150300-500270-4508800-16800500-20002,5-54-8 b., 2-4 p., 1-2 m.422000-42000
Monéra20-304-615-258-1230-5030-501600-360060-1000,5-12-4 b., 0-2 p.14000-9000
Diéra20-354-720-3010-1280-12030-801600-490080-1500,7-1,52-4 b., 0-2 p.24000-12250
Triéra25-404-720-3010-25120-18040-1002000-560080-2000,9-1,52-6 b., 0-2 p., 0-1 m.35000-14000
Koga25-405-8ne28-40ne80-1202500-6400130-5702,9-3,20-4 b.56250-16000
Karaka25-405-14ne43-80ne80-1202500-1120085-6002-4,62-6 b.66250-28000
Karavela11-556-12ne30-90ne100-1501800-1320085-8001,7-5,22-8 b.74500-33000
Veslice2-81-21-401-80-8100-4001-30,1-0,5-150-300
Dargen (A)30-608-15ne60-120ne130-1805000-16000120-10004-5,754-8 b., 2-6 p.,
0-2 m., 10-18 g.
830000-50000
O. džunka (A)50-9012-20ne130-300ne300-7008000-25000700-33005-86-10 b., 4-10 p.,
4-10 m., 14-22 g.
1220000-70000
M. džunka (A)25-456-12ne50-80ne70-1502200-1010080-8002-4,82-4 b., 2-4 p.,
2-4 m. 8-12 g.
54500-18900
Brigantina (A)15-303-5ne18-28ne15-301000-230030-3500,7-1,20-2 b., 0-2 p., 4-10 g.32000-8000
Šalupa (A)15-354-6ne25-35ne20-401500-280040-4800,9-1,70-2 b., 2-4 p., 6-14 g.43800-9200
Leduga (A)15-253-48-162-616-3280-1601000-2000100-1600,5-0,7-1-
Preslaga (A)25-455-614-224-828-44150-2202000-3000150-2200,6-0,80-1 m.2-
Zmoglava (A)35-506-720-264-840-52220-3503000-4000200-4000,7-10-2 m.3-
ŘÍČNÍ************
Masena (A)20-403-620-305-3060-12030-801200-400030-800,5-1,21-3 b., 0-1 p.33000-6500
Relen (A)30-504-820-3010-3080-12020-1002000-500080-2001-1,50-3 b.26000-15000
Lagra (A)10-202-48-154-128-300-10750-150020-800,3-10-1 b.31800-8000
V. mwuto (A)4-121-24-12*)0-34-120-5350-9001-30,2-0,4-5800-2000
M. mwuto (A)2-40,5-11-2*)01-20-1100-20000,2-650-300
Člun (A)2-81-21-30-21-40-580-3500-40,2-0,4-320-250
*) Nejedná se o vesla, ale o pádla. Jde tedy o skutečný počet, nikoliv o páry.
b.= balista, p.= palintonon, m.= monagkon, g.= gastrafales
UP...
TABULKA LODÍ 2
LoďRychlost podle větruVeslováníVytrval.Za denMan. sch.
Sl. vítrS. vítrBouřeHurikánCestovníRychléVel. rychlé
NÁMOŘNÍ**********
Brigantina507060802-33-44-5714-2111
Galéra305040602-44-55-6816-328
Galeasa103020403-54-75-8927-455
Monéra406050703-54-75-8721-359
Diéra305040604-65-76-97,530-456
Triéra204030506-97-108-12848-723
Koga60-3080-5070-40110-95*****10
Karaka65-2090-4575-30110-80*****8
Karavela80-20110-5080-40110-90*****9
Veslice****1-42-83-999-36*
Dargen (A)90-25125-5085-50110-80*****10
Džunka obří (A)60-2585-5070-45110-75*****4
Džunka malá (A)60-4080-5575-40110-85*****7
Brigantina (A)65-2585-5075-45110-100*****12
Šalupa (A)60-3580-4570-35110-85*****11
Leduga (A)304540502-33-44-5612-189
Preslaga (A)355045602-44-55-6716-248
Zmoglava (A)406050703-55-66-7820-307
ŘÍČNÍ**********
Masena (A)****3-54-75-87,523-3811
Relen (A)****2-33-44-5816-247
Lagra (A)****4-55-66-7728-3511
Velké mwuto (A)****2-43-55-8714-2817
Malé mwuto (A)****3-54-65-7*)*)29
Člun (A)****1-32-53-6*)*)17-29
*) Záleží na vytrvalosti veslařů (většinou tedy vlastních postav)UP...
TABULKA "OSTATNÍ"
PředmětCenaVáhaPředmětCenaVáha
Torna kožená5 zl, 5 st20Křesadlo1 st2
Velký vak8 st12Vlčí mor?1
Malý vak4 st7Svěcená voda (1/10 čtvrtky)1 zl2
Měch (na vodu)1 st, 5 md5Hůl (1,5 sáhu)2 st, 3 md10
Flakónek (1/10 čtvrtky)4 st3Provaz (10 sáhů)9 st, 5 md20
Láhev na 1/2 čtvrtky1 st5Zrcátko, kovové1 st2
Víno (1 čtvrtka)4 st20Pergamen (20 x 30 coulů)4 zl0,1
Pivo (soudek - 5 čtvrtek)5 st, 5 md120Nepravý pergamen8 st0,1
Medovina (0,3 čtvrtky)3 st6Kladivo4 st15
Jídlo na 1 týden:**Hřebíky (30 ks)1 st5
- skromné2 zl, 3 st150Pila5 - 15 st5-15
- dobré5 zl, 5 st200Trakař nebo dvoukolák3 - 5 zl250
Večeře v hostinci5 st - 3 zl*Kočár pro 4 osoby1200-5000 zl5000
Nocleh v hostinci1 - 3 zl*Sedlo30 - 50 zl50-80
Pochodně 6 ks6 md60Deka, houně1-8 zl20-60
Lucerna obyčejná3 st, 5 md24Živobytí v podnájmu **)20 zl týdně*
Lucerna s okenicemi1 zl, 5 st35Živobytí doma **)8 zl týdně*
Lucerna dhangová (A)200 zl10Truhla velká, železná16 zl1500
Olej (1/2 čtvrtky)3 st, 2 md2Truhla malá, dřevěná4 zl50
Dhanga (1 dávka)(A)100 zl1Alchymistická truhla50+15
Šaty:**Zlodějské náčiní25+20
Letní obyčejné (4*)8 zl40Chodecký meč1000+25
Letní zdobné (6*)80 zl60Zápalky (20 ks)(A)1 zl 2
Zimní obyčejné (4*)20 zl80Krosna (A)1 zl, 5 st15
Zimní zdobné (6*)80 zl120Mýtné na mostech1 md - 1 st*
Boty15 st5Vstup do města po setmění3 md - 1 st*
Čepice5 st3Flakónek s obsahem váží většinou 5 mn.
*) Počet kapes
**) Do živobytí se počítá jídlo, ne však náklady na oblečení, dopr. prostředky, zábavu ap.
Plášť (0*)5 st55
Plášť zdobný (0*)8 zl12
Kápě (0-2*)220

UP...